Krimipoviedky

Kriminálne príbehy fascinovali čitateľov odjakživa. Milovali a dodnes milujú hrdinov knižiek Agathy Christie, Dicka Francisa, Arthura Conana Doyla či Michaela Connellyho, už niekoľko generácií detí vyrástlo na osudoch Troch pátračov a v dospelosti ich určite nadchol roztržitý poručík Columbo.

Ak máte radi dramatické príbehy, policajtov v akcii, netradičné vyšetrovacie metódy netradičných hrdinov, určite siahnite po Krimipoviedkach!

Antológia poviedok slovenských autorov. Marek Mittaš - poviedka Láska má srdce z kameňa.

Ukážka z knihy, poviedka Láska má srdce z kameňa:

Na začiatku chcel slušne zarábať. Už od vojenčiny, keď mu so slzami v očiach Evička povedala, že jeden opušťák a bác ho, zmenil jej celý život. Už vtedy jej sľúbil, že sa o ňu postará. Aj o malú.  A čo povie, to splní, veď podľa toho sa ešte aj v čase metrosexuálov dá rozoznať chlap od padavky. S prácou to ale zďaleka nebolo ako so špinavou bielizňou, čo sa množila skoro samá. Mal dve ruky, nohy, chuť makať aj cez víkendy. Ešte viac ako tí papaláši, majstri sveta s vytuningovanými kárami, všetci úradníci, čo si ho fackovali od dverí k dverám stále bližšie k beznádeji.

Aj na pohovory chodil čo to dá. V obleku, slušne, navoňaný.

„Anglicky viete? Aktívne?“ Spýtal sa ho Manolo a špáral sa v olive. Ignác neveriacky krútil hlavou, či si z neho na výberovom konaní v pizzérii robia hlúpe žarty. Už len čakal kedy vytiahnu na neho talianske názvy zeleniny. Chcel byť obyčajný, milý čašník, vždy usmiaty. Panej podá kávičku, prehodí slovíčko, mladým prinesie milencom zmrzlinový pohár, pivečko pánovi, donesie lasagne, pizzu, úslužne vyhovie každému. S tým sem išiel.

„Do piče  anglicky,“  pomyslel si, ale ostal ticho. Manolo zdedil dom po rodičoch a rozbehol Caprionne, prvú pizzériu v meste. Veľký čávo, či si uznanie a baby kupuje na naleštené Ferrari, ktoré slúžilo ako billboard jeho reštaurácie. V živote tam Angličan ani nepáchol, akurát sa Prievidzou niesli chýry, že by mohol byť kontakt talianskej mafie. Na to sa Ignácovi zdal príliš obyčajný zlodej, žiadne zviera podsvetia.  Poslala ho za ním Evička, údajne sa s ním hrávala v detstve na pieskovisku. Koláčiky z piesku nezafungovali, Ignác stiahol hlavu a rozlúčil sa: „Good bye!“