Hriechy v rukavickách - autorská zbierka poviedok

Zbierka dvadsiatich poviedok zatína do živého a predstavuje sviežu porciu súčasnej slovenskej literatúry.

Príbehy plné emócií odbaľujú svet z celofánu. Pozývajú na zvodnú cestu do panoptika pikantérií a erotiky, ktoré sa na prvý pohľad môžu tváriť ako bežný kolorit života.

Hriechy v rukavičkách predstavujú literatúru, ktorá na dnešnom knižnom trhu absentovala. Marek Mittaš ponúka spracovanie naozaj atraktívnych tém a kontroverzných pohľadov. Moderným jazykom a sviežimštýlom vykresľuje svet lákavého hriechu, vášní, skrytých túžobľudí, odetých do luxusných rukavičiek spoločenskej konvencie.

Cez zdanlivo každodenné príbehy „bežných“ ľudí rozvíja svoj rozprávačský talent v ľahkosti, vtipe a sebairónii. Nevyhýba sa milostným zápletkám, nepochopenej láske, ľudskej pretvárke aj napínavým exkurzom do mafiánskych praktík. Dielo je príjemným osviežením na poli súčasnej mladej slovenskej pôvodnej literárnej tvorby.

Napísali o knihe:  Eva "Evita" Urbaníková

Na poviedke ma baví jej rýchly spád. Jej sviežosť. Prekvapenie niekde pred koncom. Keď k tomu pridáte tému, ktorá je večná a originálny uhol pohľadu, vyjde z toho dielko, ktoré máte v rukách. Marek nepíše písmenká bez rozmyslu, každé má svoju váhu a svoj dôvod. Pri čítaní sa budete usmievať, budete zhrození, budete smutní, aj porozmýšľate. A na konci vám bude ľúto, že tých poviedok nenapísal viac....

Ďalšie osobnosti o knihe napísali...